Hakkımızda

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Düşyeri TV’de sadece yeni Pepee bölümleri yayınlanmıyor, dünyanın dört bir yanında çocuklar için hazırlanmış ve Düşyeri Pedagojisinden geçmiş birbirinden güzel çizgi filmler, bilgiseller, programlar var. Düşyeri TV Türkiye’nin ilk Dijital Çocuk Televizyon kanalı.

Pepee’nin hiçbiryerde bulamayacağınız yepyeni bölümleri elbette sadece Düşyeri TV’de ama, Pepee bölümlerinden çok daha fazlasını izlemeye davet ediyoruz sizi.

Düşyeri TV çocuklarımızın televizyon izleme ve mobil cihazları kullanma alışkanlıklarını faydalı, artı değer yaratan deneyimlere dönüştürmek için Düşyeri tarafından yaratıldı.

Düşyeri, 2009 yılından bu yana “dünyanın tüm ebeveyn ve çocukları için” faydalı içerikler, ürün ve hizmetler tasarlayan ve “dünyanın tüm çocuklarını kendi çocuğu bilen” bir sosyal girişimdir.

Düşyeri’nin yol arkadaşlarının tamamı “dünyanın daha anlamlı bir yer haline gelmesi için” ebeveyn ve çocuklar için çalışır.

Düşyeri, kendi çocuğuna yedirmediği, içirmediği, oynatmadığı, okutmadığı, giydirmediği, önermediği hiçbir kişi, kurum ve marka ile finansal çıkarın büyüklüğü ne olursa olsun çalışmaz.

Düşyeri, iş birliği yaptığı marka, kişi ve kurumlar kadar, “HAYIR” dediği kişi, kurum ve markalar listesi ile gurur duyar.

Düşyeri’ni sosyal medya hesaplarından takip edin.
Twitter @dusyeri
İnstagram: @dusyeri
Linkedin: @dusyeri
Facebook: @dusyeri

Düşyeri’ne mail ile ulaşın:
[email protected]

Düşyeri TV’yi yaratan ekip bakın bu televizyonu nasıl anlatıyor?

KENDİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPTIK

Düşyeri TV’de kendi çocuklarımız için ne istiyorsak önce düşledik sonra gerçekleştirdik.

İnternet özellikle de okul öncesi yaş grubu için sonsuz tehlikelerle dolu bir alan. Çocuklarımızın izlememeleri gereken şiddet, sex, korku öğeleri ile dolu içerikler her yerden karşılarına çıkabiliyordu.

Çalıştığımız psikologlar, artık çocuklarda internette kötü içeriğe maruz kalma travması vakalarına sık sık rastladıklarını söylüyorlardı.

Çocuklarımızı bus anal tehlikelerden korumanın ve izleme saatine ayırdıkları zamanın keyifli geçmesi, katma değerli içeriklerle buluşması için birşey yapılması gerekiyordu.

Bunu biz çok iyi yapabileceğimize emin olduk. Çocuklar için tamamen güvenli, yaş grubuna uygun içerikler ile onların televizyon izleme deneyimlerini baştan tasarladık.

Düşyeri TV izleyen tüm çocuklara güvenli, eğlenceli ve değer katacak bir televizyon deneyimi yaşatmak istedik.

YAŞINA UYGUN İÇERİK GÖSTEREN AKILLI SİSTEM KURDUK

Bizler Düşyeri’nin ebeveynleri olarak çocuğumuzun izlediği şeylere bakıp sürekli “Acaba bu izlediği benim çocuğumun yaşına uygun mu?” diye endişe ediyorduk. Bu yüzden Düşyeri TV’de yaşını bildiğimiz çocuklarımıza, yaşına uygun içerikleri gösteren bir akıllı sistem kurduk. Bunu başarınca biz çok mutlu olduk.

REKLAMSIZ İZLEYEBİLSİNLER İSTEDİK

Yine Düşyeri ebeveynleri olarak “Keşke çocuklarımız en sevdikleri içerikleri izlerken hiç reklam izlemeseler.” diyorduk. Ama bir TV’nin yaşaması için gelire, gelir için de reklama ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Epeyce düşündük, taşındık. Etraflıca araştırdık.

ABONELİKLE REKLAMSIZ İZLE SEÇENEĞİ EKLEDİK

Yaptığımız bir araştırmada, tıpkı bizim gibi “Çocuğumun reklam izlemesindense, çocuğuma faydalı bir televizyon deneyimi için kendim para vermeyi kabul ederim” diyen ebeveynlerle karşılaştık ve “Reklamsız Abonelikle İzle” seçeneğini Düşyeri TV’ye mutlulukla, heyecanla ekledik.

FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN REKLAMLI ÜCRETSİZ İZLEMEYİ YOK SAYAMADIK

Tüm çocuklar izleyebilsin diye “Reklamlı Ücretsiz İzleme” seçeneğini de yok sayamadık. Çünkü para veremeyecek olan çocuklarımıza da fırsat eşitliği yaratmalıydık. Düşümüz bir gün dünyanın bütün çocuklarına dokunmak.

İZLEME SÜRESİNİ KISITLAMA ÖZELLİĞİ EKLEDİK

Ebeveyn olarak biz bize konuşurken “Keşke şu televizyon izleme süresini çocuğumun yaşına uygun sürelerde ayarlayabilsem ve ayarladığımda ekrandan çocuğumu üzmeden, izleme süresinin bittiği mesajı gelse” diyorduk. Düşyeri TV’ye bu akıllı yazılımı da geliştirip ekledik. “Abone Ol, Süreyi Ayarla”hizmetini hazırladık.

UÇAKTA BİLE İZLENEBİLSİN İSTEDİK

Yine ebeveyn yüreğimiz “Keşke çocuğum internet olmadığı yerlerde, örneğin uçakta da Düşyeri TV gibi faydalı bir televizyonu izleyebilse” diyorduk. Buna da duyarsız kalamadık ve Düşyeri TV’ye önceden seçilen içeriklerin internet olmadan da izlenebileceği bir teknoloji koyduk. “Abone Ol, İnternetsiz İzle” hizmetini kurguladık.

YABANCI DİL GELİŞİMİNİ PEKİŞTİRELİM DEDİK

Okulda dil öğretmenleri “Çocuklarımızın Türkçesini bildikleri içerikleri, yabancı dilde izlemeleri dil kazanımını son derece pekiştirir ama hem Türkçesi hem yabancı dili olan içerik yok” diyorlardı. Hemen Düşyeri TV’ye bizim içeriklerimizin farklı yabancı dillerde izlenebileceği bir seçenek yarattık. Şimdilik İngilizce ve Rusça ile başladık, düşümüzde 18 dil var. “Abone Ol, Yabancı Dilde İzle” hizmetini hazırladık.

UMARIZ ÇOK BEĞENECEKSİNİZ

Düşyeri TV’yi Düşyeri pedagojisi, ebeveyn hassasiyeti, akademisyen bilimselliği ve insan olmanın sıcacık sevgisi ile yarattık.

Çocuklarımıza artı değerler ve eğlenceli izlenceler katsın diye. Çok heyecanlıyız ve henüz yolun başındayız. Bakalım yaptıklarımızı beğenecek misiniz? Düşyeri TV ‘yi hemen indirin, izleme deneyimine başlayın…

Daha yolun çok başındayız her türlü öneriniz için [email protected] den bize yazın.